MiS to portal dla kobiet takich jak my – mam, które dbając o bliskich nie chcą zapominać o własnej aktywności i zdrowiu.

MiS to nasze poszukiwania odpowiednich ćwiczeń i zdrowej diety dla mam przyszłych i obecnych, którym zależy na równowadze między macierzyństwem, pracą i innymi wyzwaniami codzienności, a zdrowym stylem życia.

Treścią naszego portalu są rezultaty tych poszukiwań – opracowywane we współpracy ze specjalistami artykuły i materiały filmowe związane z tematem zdrowego i aktywnego macierzyństwa.

Jak komfortowo poczuć się we własnym ciele? Jak każdego dnia znaleźć czas na odrobinę aktywności? Jak być trochę bardziej sobą – sprawniejszą i otwartą na swoje potrzeby? Jak uzależnić siebie i bliskich od ruchu i dobrego samopoczucia?

Wiemy, że jest wiele znakomitych odpowiedzi na te pytania.

Zapraszamy do ich wspólnego odkrywania.

Piszcie do nas: mis@mamaisport.pl 

ZESPÓŁ REDAKCYJNY:

anet2 Aneta Dobies

Mózg operacji MiS. Psycholog i coach z wykształcenia, redaktor tv z zawodowego zamiłowania. Mama dwójki dzieci. Sport to dla niej wyjście z domu i uzależnienie od ruchu i dobrego samopoczucia. Krok po kroku stara się zarazić znajomych, przyjaciół i sąsiadów pomysłami, jak połączyć dbanie o siebie z macierzyństwem i włączyć ruch na stałe w rytm dnia.

kontakt: a.dobies@mamaisport.pl

Magda foto 2 Magda Szyszka-Bratkowska

Redaktorka i mama dwójki na pełnym etacie. Politolożka z wykształcenia, dziennikarka i aktywistka kulturalna z zawodu. Obecnie z pasją wysyła ludzi na wakacje marzeń na drugi koniec świata. Dla MiS świetnie gotuje, fotografuje, pisze, redaguje. Ogarnia nasze teksty, aby dostarczać każdej przyszłej i obecnej mamie wiedzy niezbędnej do powrotu do formy po porodzie.

kontakt: magda@mamaisport.pl

monika_omelanium_bw  Monika Omelaniuk

Z wykształcenia kulturoznawczyni i graficzka. Dla MiS pisze, redaguje, robi zdjęcia i gotuje. Prowadzi bloga kulinarnego „Mela Niedziela. O jedzeniu„. Mama dwuletniej Niny. Wegetarianka. W wolnych chwilach ogląda filmy i czyta książki o jedzeniu oraz odwiedza targi kulinarne. Robi zbyt wiele rzeczy na raz. Mimo to, stara się zdrowo żyć i zdrowo jeść. Chętnie wyjeżdża na wieś skąd wraca dzwoniąc słoikami pełnymi dobrych rzeczy.

kontakt: mela.niedziela@gmail.com

ZESPÓŁ WSPARCIA:

Milena foto2 Milena Kozłowska 

Dyplomowana instruktorka fitness i trenerka personalna. Specjalizuje się w zajęciach z kobietami w ciąży oraz mamami ćwiczącymi z niemowlętami. Tworzy dla nich nowatorskie formy aktywności fizycznej, na przykład specjalne programy treningowe i aktywne spacery z wózkami w ramach projektu GyMMama. Milena pracuje w warszawskich klubach, studiach fitness, jest też instruktorem wychowania fizycznego w Akademii Obrony Narodowej. Specjalizuje się w treningu prozdrowotnym i funkcjonalnym.

Kamila-foto2 Kamila Nowowiejska

Dyplomowana instruktorka fitness. Od najmłodszych lat związana z tańcem towarzyskim.  Prowadzi wszechstronne zajęcia fitness, począwszy od form prozdrowotnych, poprzez zajęcia wzmacniające, skończywszy na zajęciach tanecznych oraz spinningu. Stara się uświadamiać klientom potrzebę pracy nad ciałem i mobilizować do ciężkiego wysiłku. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, pełna zapału i pomysłów. Do niedawna związana z Reebok University, gdzie układała programy treningowe dla instruktorów oraz zarządzała szkołą fitness, obecnie manager i instruktor studia treningowego Better Body Studio i trener Nike.

Agata Golenda1 Agata Golenda

Dyplomowana instruktorka fitness, pasjonatka wszelkich prozdrowotnych form ruchu, w szczególności metody pilates oraz innych typu body&mind. Mama 7-letniego Alka i 8-miesięcznego Kamila. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwagę na świadomą pracę z ciałem – głębsze poznanie jego możliwości i ograniczeń. Łącząc swoją pasję i doświadczenie zawodowe oraz prywatne (dwie ”aktywne” ciąże) w 2009 r. założyła Klubu Mamoiselle – Fitness dla Mam. Prócz miłości do ruchu, działa jako dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią.

agata_grzbiela_bw Agata Grzebiela

Instruktorka, mgr wychowania fizycznego, studentka fizjoterapi, szkoleniowiec i pasjonatka, a przede wszystkim aktywna mama. Właścicielka, pomysłodawczyni Pilates Agata Grzebiela, Pilates&Art Studio oraz Star Studio Pilates w Warszawie. Przez wiele lat pracowała jako Instruktor pływania. W między czasie została menadżerem fitness, gdzie poszerzała swoją wiedzę z zakresu zarządzania i marketingu. Posiada szeroki zakres uprawnień: od instruktora pływania, instruktora fitness, po certyfikat masażu bańką chińską.

 Monika Cywińska

Z wykształcenia jest biologiem, pasjonatką profilaktyki zdrowia człowieka. Od zawsze uprawiała sport – jako nastolatka zdobywała medale w szermierce dziewcząt. Gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, postanowiła rzucić pracę w biurze i zawodowo zająć się trenowaniem innych ciężarnych mam. Od 3 lat prowadzi w Warszawie zajęcia wg swojego autorskiego programu „Mamafit – ćwiczenia dla kobiet w ciąży i mam maluchów”. Owocem tych spotkań jest strona www.e-mamafit.pl oraz kurs internetowy „Domowy trening dla kobiet w ciąży – w zdrowym ciele zdrowy dzidziuś”. Mama 3-letniej Alicji i rocznego Tymka. 

 Ania Dziedzic

Instruktorka fitness, trener personalny, zdyscyplinowana góralka. Autorka pierwszego w Polsce programu powrotu do formy po porodzie „Be Fit Mom”, który opiera się na ćwiczeniach prowadzonych na świeżym powietrzu z aktywnym wykorzystaniu wózka jako przyrządu do ćwiczeń. Obecnie prowadzi zajęcia dla mam, oparte na „Be Fit Mom” w Warszawie, na Polach Mokotowskich. Swoją aktywnością sportową zachęca, motywuje i zaraża inne mamy. Wszystko opisuje i wrzuca na swoją stronę na FB, a także na stronę fitmom.pl. Mama dwóch dziewczynek.

kasiawitekportret Kasia Witek

Fizjoterapeutka z wykształcenia, instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności fitness, instruktorka gimnastyki korekcyjnej i kompensacji wad postawy u dzieci i dorosłych, Medical Fitness Trainer IFAA, trener Nordic Walkig, Gymstick, Pilates i wiele innych. Obecnie szkoli się w kierunku Medical Fitness, czyli treningu indywidualnie dobranego do klienta pod kontem jego dolegliwości, dysfunkcji, przebytych chorób, urazów, itd. Szczególnie interesują ją tematy leczenia ruchem bólów kręgosłupa, bezpieczna aktywność w ciąży oraz rehabilitacja i powrót do formy kobiet po porodzie. Mama dwójki dzieci: 6- letniego Wojtka i 2-letniej Marysi.

Maja - 2 Maja Wasilewicz

Specjalistka ds. żywienia człowieka, trenerka personalna, instruktorka kulturystyki oraz mistrzyni świata i Polski w fitness gimnastycznym. Wielokrotna reprezentantka Polski na arenach międzynarodowych w Fitness Gimnastycznym i Sylwetkowym. Specjalizuje się m.in. w układaniu diety i treningów dla kobiet. Współpracuje jako trener osobisty i dietetyk z wieloma polskimi gwiazdami.

Marta2 Marta Mieloszyk-Pawelec

Farmaceutka, ekspertka w dziedzinie urody i zdrowia. Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu. Ukończyła również kursy podyplomowe z zakresu Medycyny Zapobiegawczej. Członek Mediprevent – Międzynarodowej Organizacji na rzecz Medycyny Zapobiegawczej. Jest współtwórczynią Centrum Medycznego Lifestylemed, ośrodka specjalizującego się w medycynie stylu życia.

AP 2 Adam Pawelec

Fizjoterapeuta i dyplomowany osteopata. Jest absolwentem prestiżowego belgijskiego Sutherland Collage of Osteopathic Medicine. Od 10 lat pracuje z pacjentami z problemami kręgosłupa, sportowcami, m.in. triatlonistami, golfistami, tenisistami, kulturystami i biegaczami. Od 5 lat prowadzi szkolenia dla trenerów personalnych w Holmes Place z zakresu treningów zdrowotnych po urazach sportowych, zabiegach operacyjnych oraz z problemami kręgosłupowymi. Twórca programu „Zdrowy Kręgosłup“ dla Reebok University Polska. Jest współtwórcą Centrum Medycznego Lifestylemed, ośrodka specjalizującego się w medycynie stylu życia.

ewelina Ewelina Tyszko – Bury

Osteopata, specjalizuje się w osteopatii ginekologicznej. Absolwentka Sutherlad College of Osteopathic Medicine. Studia te dały mi jej zupełnie inny pogląd na pacjenta i jego dolegliwości. Uważa, że podejście osteopatyczne do pacjenta jest spojrzeniem na całego człowieka, nie tylko na fragment jego obolałego ciała. Prywatnie mama, żona, córka i przyjaciółka. Równocześnie pilot paralotniowy, miłośniczka jazdy konnej, gór i narciarstwa.

karolina_domaranczyk_bw Karolina Domarańczyk

Fizjoterapeuta, zafiksowana na punkcie osteopatii czaszkowej, w kierunku której się kształci. Z wiary i przeznaczenia miłośniczka jogi i medycyny chińskiej, z pasji – sportów wodnych i jazdy konnej. Sport, od dzieciństwa będący częścią jej życia, uważa za kluczowy w osiągnięciu pełnego zdrowia, co przekazuje swoim pacjentom. Członek zespołu Centrum Medycznego Lifestylemed, pod którego koncepcją – jak mówi – podpisuje się obiema rękami.

Marta-foto 2 Marta Szczerek

Dyplomowana fizjoterapeutka. Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.  Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness. Absolwentka The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy. W pracowni Yoga Medica prowadzi zajęcia: Joga dla kobiet w ciąży, Joga kręgosłupa, Pilates. Specjalizuje się w badaniach nad wpływem jogi na zdrowie kobiet, a w szczególności na przygotowanie do porodu i przywrócenie organizmowi pełnej sprawności po porodzie i połogu.

Magda diet-foto1 2 Magda Czyrynda-Koleda 

Specjalistka ds. żywienia człowieka. Od ponad 6 lat pracuje w poradni Dietosfera.  Stara się zrozumieć problemy i oczekiwania pacjentów z otyłością, innymi chorobami dietozależnymi oraz przyszłych mam chcących być w formie. Wiedzę zdobyła i doskonaliła na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie oraz na Psychodietetyce na SWPS. Po pracy odpoczywa na spacerach z mężem i synkiem, czytając książki oraz eksperymentując z nowymi przepisami w kuchni.

Milka-foto2 Ludmiła Podgórska

Dietetyczka. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w SGGW i studiów podyplomowych z żywienia klinicznego na UJ. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji z zakresu dietetyki i żywienia. Od końca studiów nieprzerwanie pracuje w zawodzie. Jest zwolenniczką indywidualnego podejścia do pacjenta. Z ostrożnością podchodzi do każdej nowinki i aktualnej mody dietetycznej. Prywatnie miłośniczka fitnessu, żeglarstwa i windsurfingu. Obecnie przygotowuje się do najważniejszej roli w życiu – bycia mamą. To bycie mamą najbardziej jednak niepokoi jej kota i psa;)

DORO-foto Dorota Godzina

Dietetyk i kickboxerka. Absolwentka Dietetki oraz Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Od ponad 13 lat czynna zawodniczka kickboxingu – aktualna członkini Kadry Narodowej, dwukrotna Mistrzyni Świata i Europy, trzykrotna V-ce Mistrzyni Europy, zdobywczyni 9 Pucharów Świata w kickboxingu, wielokrotna i aktualna Mistrzyni Polski w kickboxingu. Od 2012 r. prowadzi sekcję kickboxingu dla kobiet KICK EAT GIRL i udowadnia, że sporty walki to świetna forma ruchu również dla tych najdelikatniejszych kobietek.

 

AniaKrasucka-foto  Anna Krasucka

Doradca żywieniowy, dietetyk leczniczy TCM. Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka i jego edukacji w zakresie rozumienia własnego organizmu. Stworzyła Akademię Odżywiania dla Zdrowia ‘Pięć Smaków’, w ramach której od lat prowadzi praktyczne warsztaty gotowania, wyjazdy pro zdrowotne oraz wykłady na temat zdrowego żywienia. Jest absolwentką „Dietetyki Leczniczej wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” u Iny Diolosa, sygnowanej przez niemiecko – francuski Avicenna Instytut. Jako ekspert w zakresie odżywiania dla zdrowia jest autorką popularnych artykułów w czasopismach o tematyce zdrowotnej, bywa także gościem w radiu i TV.

 Piotr Lasocki

 

Magister rehabilitacji, absolwent warszawskiej AWF. Pracę trenera personalnego rozpoczął w 2008 roku. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się na swoim blogu oraz prowadząc kursy dla przyszłych trenerów personalnych. Od kilu lat prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży i mam. Pracuje z osobami posiadającymi wszelkiego rodzaju problemy ruchowe i zdrowotne wymagające szczególnego podejścia treningowego. Wolny czas spędza z żoną i dzieciakami, a także realizując się w swojej największej pasji- Brazylijskim Jiu-Jitsu.

 

 

Maja Smółko

Specjalista ds. nutriodżywiania, kosmetolog, psycholog. Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Założycielka warszawskiego gabinetu Liferoom, którego celem jest promowanie wiedzy w zakresie zdrowego stylu życia. Specjalizuje się w kosmetologii funkcjonalnej oraz holistycznych terapiach zdrowotno-urodowych. 
Członek platformy Alameda zrzeszającej specjalistów uprawnionych do interpretacji Profilaktycznych Bilansów Biologicznych w Polsce.
Uczestniczka kursów i szkoleń w zakresie medycyny prewencyjnej. 

 

Izabela Dembińska

Założycielka Medical Pregnancy Training, Medical Postnatal Training oraz „Ćwicz z położną”.

Położna, instruktor rekreacji ruchowej, instruktor pilates, propagatorka świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży, wykładowca szkoły rodzenia, uczestniczka licznych konferencji położniczych, pasjonatka mentalnych form pracy z ciałem.

 

 

 

Paulina Gryz – Ryczywolska

Dietetyk – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka szeregu artykułów naukowych, prowadząca warsztaty i konferencje, regularnie występująca w roli eksperta w radiu i telewizji. Główny dietetyk internetowej poradni dietetycznej FOODWISE, która udziela zaawansowanych porad żywieniowych zarówno osobom chorym, jak i zdrowym.

 

 

Karolina Smółko

Kosmetolog, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku na wydziale Farmaceutycznym. W Liferoom specjalizuje się w zaawansowanych peelingach chemicznych oraz terapii indukcji kolagenu. Ekspert w zakresie czynników wzrostu i ich zastosowaniu w kosmetologii. W swojej pracy łączy różne formy biostymulacji skóry osiągając doskonałe efekty terapeutyczne. Bezustannie podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach i szkoleniach w Europie.