Majówkowa prognoza pogody w tym roku nie zachęca do planowania dłuższych wyjazdów. W całej Polsce jest zimno i leje. Jeśli zdecydowaliście się zostać w Warszawie, podrzucamy kilka pomysłów na atrakcje dla dzieci w Stolicy.

Jeśli będzie lało, wycieczki plenerowe odpadają. Możemy się wtedy zdecydować na jedną z wielu kawiarni dla dzieci. Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej oryginalnego zajrzyjcie tutaj:

PAPUGOLANDIA – dla miłośników zwierząt i egzotyki

Nowe miejsce na dziecięcej mapie Warszawy i pierwsza w Stolicy kraina prawdziwych papug! Możesz je obserwować z naprawdę bliska, a nawet karmić. Spotkasz tu ponad 150 papug z 20 różnych gatunków: od malutkich papużek falistych, po wielkie kolorowe Ary.

Papugolandia znajduje się w bloku – jest to dość niewielka powierzchnia, ale można tam spędzić sporo czasu. Papugi chętnie zjadają zakupione dla nich specjalne przekąski, siadają na ramionach, wchodzą w interakcje z ludźmi. Dzieci będą zachwycone.

WIELKA MAKIETA KOLEJOWA – dla fanów techniki i modelarstwa

Ponad 1000 mkw ekspozycji: niekończące się tory kolejowe, tunele, wagoniki, stacje a także świetnie odwzorowane tereny Dolnego Śląska – makieta kolejowa na Stadionie Narodowym prezentuje się bardzo okazale. Sterowana jest komputerowo. Chętni mogą samodzielnie uruchamiać niektóre elementy konstrukcji (np. wesołe miasteczko). Makietę można oglądać przynajmniej do 2018 roku.

MANUFAKTURA CUKIERKÓW – dla małych i dużych łasuchów

Czy wiesz jak powstają cukierki? Jeśli nie, wycieczka do Manufaktury Cukierków to obowiązkowy punkt długiego weekendu. Mimo że cukierki same w sobie nie są najzdrowsze 🙂 to możliwość samodzielnego zrobienia lizaka, dotknięcie giętkiej cukierkowej masy, oglądanie całego procesu wytwarzania słodyczy spodoba się za równo młodszym jak i starszym dzieciom. Dodajmy, że Manufaktura Cukierków to pięknie urządzone lokale pachnące wytwarzanymi na bieżąco słodkimi przysmakami. Na miejscu można kupić cukierki i lizaki w kilkudziesięciu smakach i kolorach.

A gdy wyjdzie słońce – idziemy na plac zabaw! W Warszawie jest mnóstwo imponujących, nowoczesnych i wygodnych miejsc tego typu. Wybrałyśmy 3, które zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieciaki 🙂

DINOZAURY NA URSYNOWIE

Wielkie drewniane dinozaury widać już z daleka. Cały plac zabaw utrzymany jest w stylu „prehistorycznym” – sporo drewnianych zabawek z elementami dekoracyjnymi nawiązującymi do dinozaurów, wielkie jaja do których można się schować, szkielet dinozaura zakopany w piaskownicy – to tylko część atrakcji czekających na dzieci. Jest tu strefa za równo dla maluchów jak i dla starszaków. Bardzo blisko metra (ul. Wiolinowa), położony na terenie przyjemnego osiedla. W pobliżu jest duży sklep spożywczy.

KOSMOS PRZY BAŻANTARNI

Sprzęty oraz miękko wyłożone podłoże utrzymane w kosmicznym stylu – niebo z gwiazdami oraz srebrne zjeżdżalnie. Świetnie to wygląda! Dużym plusem tego placu zabaw jest ładne położenie – w parku, w którym teraz zrobiło się już zielono. Okolica jest bardzo spokojna i pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku (mimo że jesteśmy na Ursynowie). Tutaj również jest kilka stref: dla mniejszych i większych dzieci. Ponadto znajdziemy tutaj konstrukcje przeznaczone do wspinaczki i mini park-linowy.

JEZIORO BALATON NA GOCŁAWIU

Nowoczesny teren rekreacyjny, w skład którego wchodzi sztuczne jezioro zwane Balatonem, kawiarnia nad jeziorem, duży plac zabaw, boiska etc. Motywem przewodnim placu zabaw są statki. Standardowo podzielony jest na strefy dla mniejszych i większych dzieci. Ciekawostka: przy jeziorku można znaleźć specjalny automat z karmą dla kaczek 🙂 Plusem tej lokalizacji jest bliskość centrum handlowego Promenada – można tam uciec w razie oberwania chmury 🙂

Zobacz również: TRENING NA PLACU ZABAW – poćwicz z dziećmi na placu zabaw. Wideo a Anią Dziedzic – FitMom.