ĆWICZCIE Z NAMI W DOMU I NA SPACERZE część 8

Dziś kolejna partia ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie wokół kręgosłupa dla kobiet PO PORODZIE. Pamiętajcie, że po cesarskim cięciu można ćwiczyć dopiero po zabliźnieniu się rany, czyli około 100 dniach, kontrolując podbrzusze. Początkowo wykonujcie po 8 powtórzeń, w 3 seriach. Z każdym tygodniem możecie zwiększać liczbę powtórzeń i serii. Ćwiczcie razem z naszą ekspertką Mają Wasilewicz.

NAPRZEMIENNE UNOSZENIE NÓG I RĄK W LEŻENIU NA BRZUCHU
kulka-1Połóż się na macie. Stopy ułóż razem, ręce wyciągnij w przód. W dłoniach możesz trzymać ciężarki (lub butelki z wodą).
kulka-2Jednocześnie unieś rękę i przeciwną nogę. Pamiętaj, by trzymać proste łokcie i kolana. Wytrzymaj 3 sekundy.
kulka-3Wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 10 powtórzeń i zmień rękę i nogę. Wykonaj po 3 serie na każdą ze stron (lewa ręka – prawa noga, prawa ręka – lewa noga)

Przedstawione ćwiczenia w leżeniu na brzuchu polecamy młodym mamom po okresie laktacji, z wiadomych przyczyn. Mamy rodzące naturalnie i nie karmiące piersią mogą podczas pierwszych treningów uwzględnić te ćwiczenia. Kobiety po cesarce, ale nie karmiące piersią powinny zaczekać do momentu zabliźnienia rany (około 100 dni).

(ćwiczenia ułożyła i wykonuje Maja Wasilewicz, www.majatrenuje.pl)