Trening pilates po ciąży część 2. to zestaw ćwiczeń angażujący mięśnie dna miednicy i centrum. Proste pozycje wyjściowe, które zostały zaproponowane z modyfikacjami zapewnią Ci dużo „frajdy” z wykonywanych ćwiczeń – w szczególności kiedy poczujesz je na drugi dzień;)

Pilates po ciąży to doskonała forma aktywności fizycznej! Ćwiczenia mają na celu wytworzenie równowagi w ciele poprzez wzmocnienie mięśni głębokich. Jednocześnie rozciągają i uelastyczniają wszystkie grupy mięśniowe. Każda kobieta po porodzie zmaga się z powrotem do formy sprzed ciąży – nie wie jakie ćwiczenia wykonywać. Mięśnie brzucha i dna miednicy, które do tej pory nosiły potomstwo- zostały rozciągnięte i zmęczone. Plecy jak i obręcz barkowa zostały przeciążone od noszenia przez co postawa ciała też wymaga korekcji. Przemęczenie i nieprzespane noce powodują, że euforia i spokój, które powinny zachować, mijają.

Zasady i filozofię pilatesu możesz wykorzystać przy wykonywaniu wszystkich codziennych czynności. Pilates uczy skupienia na ciele i uważności ruchów. A co najważniejsze, są to ćwiczenia dla każdego! Nie ma tu podziału na wiek i płeć.

Zobacz również: 

Pilates po ciąży cz. 1

Pilates dobry na wszystko!

Pilates dla kobiet w ciąży

Powodzenia i wytrwałości w treningu pilates dla mam!

Milena Kozłowska- GyMMama, trener fitness