Przypominamy, że po każdym treningu obowiązkowo rozciągamy mięśnie! W dzisiejszej części cyklu MAMA BLIŹNIAKÓW ĆWICZY skupiamy się prawidłowym rozciągnięciu zmęczonych mięśni!

Stańcie naprzeciwko siebie – tak jak ja i Małgosia na pierwszym zdjęciu – ustawiając stopy na szerokość swoich ramion. Uginamy delikatnie kolana i pochylając się ku sobie chwytamy się nawzajem za barki. Pozycja ta pozwala rozciągnąć mięśnie dwugłowe uda (tył ud), naramienne, plecy, a także pośladki. Dodatkowo wskazane jest rozciągnąć mięśnie czworogłowe uda – przód uda. Należy pamiętać o wciągniętych brzuchach. Pozycję wytrzymujemy licząc do 3 i powtarzamy 8 razy.

Na dwóch kolejnych zdjęciach odstawiamy w tył prawe nogi ugięte w kolanach. Nogę prostujemy przytrzymując do 3 sekund i ponownie delikatnie uginamy. Ten ruch pogłębia rozciągnięcie nogi odstawionej, a także dodaje rozciągnięcie części lędźwiowej kręgosłupa. 8 razy i zmieniamy nogi.

Kochane, pamiętamy o wciągniętych brzuchach – „pępki przy kręgosłupach”! To podstawa!

Mama bliźniaków ćwiczy to seria artykułów przygotowanych specjalnie z myślą o kobietach po ciąży bliźniaczej, które chciałyby wrócić do formy po porodzie, ale nie mają pomysłu na to jak zacząć i jakie ćwiczenia zastosować. Podpowiadamy i zachęcamy do regularnych treningów!

Zobacz również pozostałe materiały z cyklu MAMA BLIŹNIAKÓW ĆWICZY 🙂

Trzy najważniejsze ćwiczenia. Podstawowy zestaw dla aktywnych – Karolina Domarańczyk.

Pilates dobry na wszystko – dla kogo, na czym polega i dlaczego warto – Agata Grzebiela

Odchudzanie przez bieganie – jak (wreszcie!) zacząć biegać – Katarzyna Żbikowska – Jusis.