Trening z dzieckiem w chuście to propozycja dla mam, które chciałyby w prosty sposób wrócić do aktywności fizycznej. Taki trening możesz zacząć gdy Twoje dziecko skończy 3 miesiące. Poznaj kilka zasad – jak trenować bezpiecznie.

Trening w dzieckiem w chuście – zasady ogólne
 1. Przed każdym treningiem pamiętaj o rozgrzewce około 5-7 minut. Rozgrzej każdy staw, nigdy nie wykonuj rozgrzewki z dzieckiem.
 2. Przez pierwszy miesiąc trenuj sama, przygotuj organizm do aktywności.
 3. Najpierw spal zbędne kilogramy po ciąży, dopiero później dodawaj obciążenie w postaci dziecka.
 4. Z dzieckiem w chuście możesz zacząć ćwiczyć po 3 miesiącu, gdy samodzielnie trzyma główkę.
 5. Ilość powtórzeń dostosowuj do własnego samopoczucia i do dziecka.
 6. Nie rób nic na siłę – traktuj trening z dzieckiem w chuście jako uzupełnienie, które w naturalny sposób zmienia swoje obciążenie.
 7. Jak dziecko od minimum miesiąca utrzymuje samodzielnie główkę możesz zacząć z nim ćwiczyć trzymając go w różnych pozycjach bez chusty.
 8. Ćwicząc z dzieckiem na spacerze w wózku program „BE FIT MOM” pamiętaj, aby nie biegać. Możesz tylko i wyłącznie maszerować.
 9. Przed rozpoczęciem ćwiczeń świeżo po porodzie skontaktuj się z lekarzem.
 10. Gdy poczujesz jakikolwiek ból natychmiast przerwij ćwiczenia.
 11. Najważniejsza zasada: obserwuj i słuchaj swoje ciało.
 12. Przyzwyczajaj dziecko od samego początku to wspólnych ćwiczeń – zasiewaj w nim ducha sportowego.
 13. Jeżeli widzisz, że Twój maluszek po 15 minutach zaczyna się kręcić w chuście albo podczas wspólnych ćwiczeń, to sygnał, że jest już zmęczony – przerwij i dalej trenuj sama (o ile to możliwe).
 14. Przez pierwszy miesiąc ćwiczeń bez dziecka staraj się opanować prawidłową technikę ćwiczeń, abyś mogła trenując z dzieckiem skupić uwagę na zachowaniu równowagi, a nie prawidłowym wykonaniu ćwiczenia.
 15. Dla bezpieczeństwa, gdy ćwiczysz razem z dzieckiem w pozycji stojącej, a ćwiczenie wymaga zachowania równowagi – złap się krzesła.
 16. Wiązanie chusty dostosuj do wieku maluszka.
 17. Przeznacz około 5-7 minut na rozciąganie bez dziecka.

Zobaczcie też koniecznie zestaw ćwiczeń z dzieckiem w chuście w ramach naszego cyklu Siłownia Na Kółkach oraz wydrukujcie dla siebie ściągawkę.

Powodzenia!

Wiecie, że mamy też kanał na You Tube i konto na Instagramie? Znajdziecie tam więcej materiałów wideo, tekstów pisanych przez specjalistów i zdjęć. Zajrzyjcie! 🙂