Druga część treningu na siłowni przygotowanego specjalnie z myślą o kobietach w drugim trymestrze ciąży.

Przypominamy oczywiście o rozgrzewce – zanim przystąpimy do właściwego treningu poświęćmy 10-15 minut na ćwiczenia przygotowujące ciało do większego obciążenia (rowerek, orbitrek, maszyny cardio – wybierz to co lubisz najbardziej).

W ten sposób zwiększymy częstotliwość skurczów serca i lekko podniesiemy temperaturę ciała.

Wszystkie wymienione poniżej ćwiczenia są wykonywane przez Nikolę (końcówka drugiego trymestru). Obejrzyj wideo by dowiedzieć się jak ćwiczyć:

Ćwiczenie nr 1 – na mięśnie czworogłowe uda (na maszynie). Pamiętaj o oddechu – gdy unosisz nogi rób wydech, gdy opuszczasz – wdech.

Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 2 – na tylną część uda. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 3 – wzmacniające mięśnie grzbietu (wykonywane na wyciągu dolnym). W tym ćwiczeniu pamiętaj aby skupić się na wyraźnym ruchu łopatek oraz o tym aby łokcie prowadzić blisko ciała. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 3 – angażujące mięśnie klatki piersiowej.

Ćwiczenie nr 4 – na obręcz barkową i mięśnie naramienne – wznoszenie hantli w górę. Uważaj aby nie unosić barków. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 5 – na triceps. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Dziewczyny! Nie bójcie się ćwiczyć na siłowni w ciąży! Taki trening może pomóc Wam lepiej znieść trudy ciąży, a także wrócić szybciej do formy po porodzie. Pamiętaj jednak aby nie wykonywać ćwiczeń wbrew sobie – gdy czujesz się gorzej lub  masz jakiekolwiek dolegliwości.

Obejrzyj wszystkie odcinki cyklu TRENING DLA CIĘŻARNEJ NA SIŁOWNI:

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 1 (I trymestr)

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 2 (I trymestr)

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 3 (I trymestr)

Zajrzyj również na nasz kanał na TY – znajdziesz tam mnóstwo inspirujących materiałów ?