Dziś coś dla dziewczyn w drugim trymestrze ciąży! Trening na siłowni przygotowany przez naszego eksperta – trenera personalnego Piotra Lasockiego.

Ćwiczymy z Nikolą, która jest w końcówce drugiego trymestru ciąży.

Oczywiście przypominamy o rozgrzewce – zanim przystąpisz do właściwego treningu, poświęć 10-15 minut na maszyny cardio, bieżnię, rowerek, orbitrek (do wyboru, to co najbardziej lubisz). Przyspieszysz w ten sposób częstotliwość skurczów serca, poniesiesz nieco temperaturę ciała i przygotujesz organizm do większego wysiłku.

Technika wykonania wszystkich poniższych ćwiczeń jest prezentowana przez ćwiczącą Nikolę i omawiana przez trenera – obejrzyj wideo 🙂

Ćwiczenie nr 1 – przysiad – wykonujemy w 3 seriach po 15 powtórzeń

Ćwiczenie nr 2 – przysiady na TRX (zamiennik ćwiczenia 1) – wykonujemy w 3 seriach po 15 powtórzeń

Zaletą ćwiczenia na TRX jest odciążenie mięśni czworogłowych.

Ćwiczenie nr 3 – przyciąganie drążka do klatki piersiowej – ćwiczenie angażujące plecy. To ćwiczenie możesz wykonać siedząc na piłce rehabilitacyjnej. – wykonujemy 3 serie po 15 płynnych ruchów góra-dół.

Ćwiczenie nr 4 – na górną część pleców (z wykorzystaniem hantli) – pozwoli pozbyć się bólu pleców występującego przy karmieniu i podnoszeniu dziecka – wykonujemy 3 serie po 15 powtórzeń.

Uwaga: to ćwiczenie wykonuj przy prostych plecach. W żadnym wypadku nie przy zaokrąglonych plecach czy zapadniętym odcinku lędźwiowym. Tułów ma być ustawiony w naturalnych krzywiznach.

Ćwiczenie nr 5 – na klatkę piersiową – pozwalające pobudzić laktację. Przyda się po porodzie.

Ćwiczenie nr 6 – na mięśnie naramienne – wyciskanie hantli. W tym ćwiczeniu pilnuj aby nie wychylać się mocno do tyłu. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Jeśli nie dysponujesz hantlami, możesz użyć butelek z wodą.

Ćwiczenie nr 7 – na biceps – przyda się przy noszeniu dzieci 🙂 Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Pamiętaj o prawidłowym oddychaniu – ruch w dół – nabieramy powietrza, ruch w górę – wydychamy powietrze.

Dziewczyny! Nie bójcie się siłowni. Maszyny może czasem wyglądają groźnie, ale pomogą wzmocnić całe ciało i przygotować się do porodu, a także wrócić do formy po porodzie.

Nie wykonuj jednak ćwiczeń na siłę, słuchaj swojego ciała. Jeśli ciało podpowiada Ci, że dana pozycja jest dla Ciebie niewygodna, zmień ją lub zrezygnuj z tego ćwiczenia. Ilość powtórzeń danego ćwiczenia również można delikatnie modyfikować.

Zobacz wszystkie części cyklu TRENING DLA CIĘŻARNEJ NA SIŁOWNI:

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 1 (I trymestr)

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 2 (I trymestr)

Trening dla ciężarnej na siłowni cz. 3 (I trymestr)

Zajrzyj również na nasz kanał na TY – znajdziesz tam mnóstwo inspirujących materiałów 🙂