Reformer to specjalistyczny sprzęt Pilates wymyślony przez samego Josepha Pilates. Zaprojektował go w celu rehabilitowania rannych po pierwszej wojnie światowej. Jeśli znudziła Ci się już mata i mały sprzęt, musisz spróbować Pilatesu na Reformerze. To zupełnie inna jakość ćwiczeń!

Reformer to łóżko, które składa się z ruchomej platformy, linek, uchwytów i drążka. Jest rewelacyjnym uzupełnieniem każdego treningu Pilates. Platforma przesuwa się po szynach, na kółkach, a sprężyny w zależności od koloru dają obciążenie.

Co jest w nim takiego fantastycznego?

Reformer daję natychmiastowy feedback, np. czujesz jak platforma przyspiesza ruch. Co może oznaczać, że nie masz wystarczającej siły w nogach aby powoli, z kontrolą wrócić do pozycji wyjściowej. Może też utrudniać ćwiczenie dzięki sprężynom, które zwiększają lub zmniejszają ciężar. Ilość sprężyn będzie zależeć od celu treningu, czy pracujemy na siłę czy na kontrolę. Jest to świetny sprzęt. Uważam, że każdy powinien choć raz spróbować pracy na Reformerze.

Gwarantuję, że się ZAKOCHACIE 🙂

Na Reformer można wykonać tysiące ćwiczeń. W staniu, w klęku,w  leżeniu na brzuchu i na plecach, w siadzie. Z różnym oporem i w różnym zakresie ruchu. Reformer daje Ci informacje zwrotną w jaki sposób wykonujesz ćwiczenia, np. robiąc circles czujesz i widzisz czy nogi schodzą się prawidłowo.

UWAGA: Reformer, jak i Cadillac czy Wunda Chair, są niebezpieczne i nie powinny być używane przez osoby, które nie mają uprawnień do prowadzenia zajęć na tym sprzęcie.

Opracowanie merytoryczne: Agata Grzebiela – nauczyciel Pilatesu

Podobał Ci się materiał z Agatą? Obejrzyj wideo, w którym mówi o ogólnych zasadach  i filozofii Pilatesu: http://mamaisport.pl/mis-przed-ciaza/pilates-dobry-na-wszystko/

A więcej inspirujących filmów znajdziesz na naszym kanale You Tube. Zapraszamy do subskrybowania 🙂