Większość z nas ma cellulit i czasami ciężko nam się do tego przyznać. Co wyeliminować z diety, czego unikać i jak komponować posiłki aby zmniejszyć „skórkę pomarańczową”?  Podpowiada dietetyk i przyszła mama.

Warto wiedzieć, że w walce z cellulitem, kluczowa jest zmiana nawyków żywieniowych (eliminacja produktów typu „junk food”, żywności przetworzonej i słodzonych napojów) oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Nie da się zwalczyć cellulitu w stu procentach, ale istnieją proste sposoby na zmniejszenie zmian i poprawę kondycji skóry takie jak chociażby regularne spożywanie zdrowych posiłków i nawadnianie organizmu (tak! woda działa cuda:))

Należy również ostrożnie podchodzić do ofert gabinetów kosmetycznych i klinik urody, które oferują różnorodne zabiegi zwalczające cellulit. Nie każdy zabieg jest dla nas dobry, a może się okazać, że część z nich jest nieskuteczna i po prostu niebezpieczna.
Zobacz też materiał Milki o odchudzaniu (już po urodzeniu dziecka!;): https://www.youtube.com/watch?v=9Y3Uz… oraz inne materiały wideo na naszym kanale You Tube.

Zobacz również:

Cena macierzyństwa – wywiady z mamami – Magazyn Twój Styl

Brzuch po ciąży: moje zmartwienie

Deformacje brzucha po ciąży

Poznaj sekret pięknego, płaskiego brzucha

Pokochaj swoje ciało po ciąży