Czy angażujesz swoją rodzinę do prac domowych czy gotowania? Aby Święta były „wspólne” liczy się również czas wspólnych przygotowań.

Tradycyjne Boże Narodzenie to nie tylko szalejąca w kuchni mama. Posłuchaj co o wspólnej, przedświątecznej pracy i magii pomagania mówi Anna Krasucka doradca żywieniowy z Akademii Odżywiania dla Zdrowia Pięć Smaków (www.piecsmakow.com.pl). Warto się zatrzymać, posłuchać głosu rozsądku i rozdzielić zadania!;)

Kolacja wigilijna jest ważna, ale czas wspólnych przygotowań do Świąt jest równie istotny. Różne obowiązki związane z urządzeniem świąt powinny łączyć rodzinę, a nie być pretekstem do kłótni i nieporozumień. Starajmy się aby ten czas nie był czasem wariackiego biegania. Żeby to był czas kiedy jesteśmy razem, robimy coś wspólnie, cieszymy się swoją obecnością.

Kiedy stół wigilijny przygotujemy naprawdę razem, siadając przy nim czujemy się zupełnie inaczej – to jest nasze wspólne miejsce, nasze magiczne dzieło. Zrobiliśmy to dla nas samych.

Zachęcam Was abyście potrafili (a przynajmniej starali się :)) przygotować stół wigilijny wspólnie; żeby nie było tak, że mama przygotowuje wszystko sama, a reszta rodziny zjawia się „na gotowe”.

Ten jeden raz w roku zaangażujmy się na sto procent! 🙂 Zobaczycie, że odczujecie to  Was samych. Satysfakcja ze wspólnego lepienia pierogów czy pieczenia pierników jest nie do przecenienia 🙂

Angażuj swoje dzieci w kuchni, gotuj z rodziną! 🙂 Dzieci będą miały z tego frajdę i być może odkryją swoją pasję do gotowania.

Wspólne gotowanie to odkrywanie nowych umiejętności, ale też nowe doświadczenie – okaże się być może, że każdy zrobi zupełnie inne pierogi – nie będzie dwóch takich samych! 🙂

Dziecięca radość i twórcza inwencja sprawi, że dodatkowy bałagan w kuchni przyjmiesz, z większym spokojem 🙂 Rodzinne święta rzadko kiedy są idealne – często ktoś coś „zepsuje”, przypali, rozleje lub stłucze. Ale nie o to przecież chodzi aby było idealnie! Chodzi o radość 🙂
Spokoju na Święta!!!

Zobacz również:

Zakwas z buraków – nie tylko na święta

Budowanie odporności metodami naturalnymi

Naturalnie skuteczne metody w walce z przeziębieniem