Deformacje Brzucha po Ciąży to materiał dla tych z was, które dręczy problem wyglądu brzucha po porodzie lub po odchudzaniu.

Co zagraża twojemu zdrowiu a co jest tylko defektem kosmetycznym? Nie wiesz co z tym możesz zrobić? Może planujesz kolejną ciążę pomimo rozejścia kresy białej? Jak i kiedy można zrobić plastykę brzucha po ciąży? Ile kosztuje poprawienie wyglądu brzucha? Możecie liczyć na refundację NFZ?

Zapraszamy na kolejną część rozmowy „Deformacje brzucha po ciąży” czyli dużo o mamowych brzuchach z chirurgiem prof. dr hab. Stanisławem Dąbrowieckim.

Jeśli już wiesz, że chcesz mieć kolejne dziecko, a planujesz plastykę brzucha, odłóż operację aż do czasu kolejnego (najlepiej ostatniego) porodu. Musi minąć co najmniej rok od porodu aby móc wykonać zabieg rekonstrukcyjny brzucha.

Po prawidłowo wykonanym zabiegu plastyki brzucha nie zachodzi niebezpieczeństwo „rozprucia” się zszytych tkanek, ale w kolejnych ciążach mogą nastąpić ponowne, naturalne zmiany w obrębie np. mięśnia prostego.

Zobacz wszystkie części cyklu DEFORMACJA BRZUCHA PO CIĄŻY: 

Deformacje brzucha po ciąży cz. 1 

Deformacje brzucha po ciąży cz. 2