Blizny po cesarskim cięciu oraz po plastyce brzucha to problem wielu kobiet. W Polsce cesarskim cięciem kończy się, już niemal 40% ciąż. Blizna po operacji nie zniknie zupełnie, ale można sprawić, ze będzie prawie niewidoczna. Jak? Na pomoc przychodzi mechaniczna mobilizacja blizny po cesarskim cięciu.

Nieprawidłowo wygojona blizna, jest wrażliwa, powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu między innymi ograniczając mobilność stawów i zakres ruchów. Bliznę można mobilizować nie tylko manualnie, ale również mechanicznie. Wiele placówek posiada już wyspecjalizowany sprzęt dzięki, któremu można bezboleśnie, szybko i skutecznie zmniejszyć obrzęki, usunąć zrosty, poprawić krążenie i wymianę komórkową. Szerokie zastosowanie takiego sprzętu umożliwia pracę nie tylko na bliznach zapalnych, ale i również bez stanu zapalnego: blizny stare, nieestetyczne powodujące uczucie dyskomfortu i ściągania (takie jak blizny pourazowe, pooparzeniowe oraz chirurgiczne).
Efekty widać już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Blizny są mniej zaczerwienione i bardziej elastyczne, skóra wokół blizny też jest bardziej uelastyczniona.
Zabiegi można rozpocząć już bardzo szybko po cięciu, nawet na jeszcze nie zdjętych szwach. Pracując dookoła blizny, zmniejszając ryzyko tworzenia się zrostów.

Mechaniczna mobilizacja blizny po cesarskim cięciu ma jedne minus: koszty takich zabiegów są dość wysokie, a żeby osiągnąć oczekiwany efekt, należy stosować je systematycznie. Jeśli nie masz takich możliwości zobacz jak zadbać o bliznę i samemu robić mobilizację w domu:

cz.1 : Ogólne zasady przy mobilizacji blizny po cesarskim cięciu i plastyce brzucha – Ewelina Tyszko Bury – spec. osteopatii ginekologicznej:

cz.2: Manualna mobilizacja blizny: instrukcja krok po kroku – Ewelina Tyszko – Bury – spec. osteopatii ginekologicznej

Więcej inspirujących materiałów znajdziesz na: mamaisport.pl!

Zapraszamy również na nasz fanpage – możesz go polubić tutaj 🙂