Co z rozciągniętą skórą na brzuchu? Czy terapia manualna może pomóc? Agnieszka Chmielnicka, fizjoterapeuta połogowy wyjaśnia jak sobie poradzić z „nadmiarem skóry” pozostałym po ciąży. Zapraszamy!

Jeśli dojdzie do rozciągnięcia skóry na brzuchu to niestety, terapeuta nie pomoże. Jedyne co możemy zdziałać dzięki manipulacji manualnej to przywrócenie prawidłowej pracy mięśni brzucha.

Do pielęgnacji skóry na brzuchu używaj kosmetyków ujędrniających. Dobrym pomysłem są również masaże.

Jeśli planujesz kolejne dzieci, z radykalnymi krokami typu operacja plastyczna usuwająca nadmiar skóry, wstrzymaj się do kolejnego porodu (kolejnych porodów). Na operacje plastyczne decyduj się dopiero po ostatnim dziecku.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj wszystkie nasze materiały z cyklu Terapia Manualna Brzucha po Ciąży

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 1

Terapia manualna brzucha po ciąży cz.2

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 3

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 4

Zapraszamy Cię również na nasz kanał na YT – publikujemy tam materiały dotyczące diety, ćwiczeń i zdrowego stylu życia – przed ciążą, w ciąży i po ciąży. Każda aktywna mama znajdzie coś dla siebie! Jeśli coś Ci się spodoba, zostaw nam komentarz ? Pod materiałem możesz również zadać pytanie – odpowiemy! ?

Agnieszka Chmielnicka – terapeutka specjalizująca się w terapii połogowej. Prywatnie mama Zuzi, kobieta aktywna, kochająca sport. Razem z mamaisport.pl stworzyła cykl pt. Terapia Manualna Brzucha po Ciąży – dla wszystkich mam, które borykają się z typowymi problemami kobiet po porodzie.