Na czym polega manipulacja mięśni brzucha i czy można jej dokonywać samodzielnie? Co z przebarwieniami na brzuchu? Kiedy i jak ćwiczyć w połogu – odpowiada Agnieszka Chmielnicka, fizjoterapeuta połogowy. Zobacz!

Na czym dokładnie polega manipulacja manualna mięśni brzucha? Agnieszka Chmielnicka pokazuje krok po kroku!

Uwaga: nie wykonuj samodzielnie manipulacji mięśni brzucha! Wcześniej koniecznie skonsultuj się ze specjalistą. Konkretne ćwiczenia zależą od wielu czynników. Do każdego przypadku należy podejść indywidualnie. Nie sprawdzą się tutaj ogólne wskazówki znalezione np. a Internecie.

Niewłaściwe ćwiczenia mogę zaburzyć pracę mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy!

Przebarwienie kresy białej – występuje pod wpływem hormonów i znika. Nie martw się tym! 🙂 Jedyne o czym musisz pamiętać, to to aby nie opalać przebarwień hormonalnych.

To jak szybko znikają przebarwienia jest kwestią bardzo indywidualną – u jednych kobiet ustępują niedługo po połogu, inne muszą poczekać dłużej, nawet rok.

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj wszystkie nasze materiały z cyklu Terapia Manualna Brzucha po Ciąży

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 1

Terapia manualna brzucha po ciąży cz.2

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 3

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 5

Zapraszamy Cię również na nasz kanał na YT – publikujemy tam materiały dotyczące diety, ćwiczeń i zdrowego stylu życia – przed ciążą, w ciąży i po ciąży. Każda aktywna mama znajdzie coś dla siebie! Jeśli coś Ci się spodoba, zostaw nam komentarz ? Pod materiałem możesz również zadać pytanie – odpowiemy! ?

Agnieszka Chmielnicka – terapeutka specjalizująca się w terapii połogowej. Prywatnie mama Zuzi, kobieta aktywna, kochająca sport. Razem z mamaisport.pl stworzyła cykl pt. Terapia Manualna Brzucha po Ciąży – dla wszystkich mam, które borykają się z typowymi problemami kobiet po porodzie.