Czy można przyśpieszyć obkurczanie macicy po porodzie? Co z brzuchem po kolejnej ciąży? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Chmielnicka, specjalizująca się w fizjoterapii połogowej.

Pacjentki często martwią się, że ingerencja w mięśnie brzucha podczas połogu może mieć jakieś negatywne skutki. Nic bardziej mylnego! Terapia manualna brzucha pozwoli szybciej i łatwiej wrócić do formy po porodzie 🙂

Agnieszka Chmielnicka jest zdania, że fizjoterapia połogowa powinna być rozpoczęta już w pierwszej dobie po porodzie! Dobrze jest umówić pierwszą wizytę terapeuty połogowego jeszcze przed porodem. Tzw. prewizyta skupia się na wyjaśnieniu przez terapeutę jak należy zachowywać się w pierwszych godzinach po porodzie aby nie zrobić sobie krzywdy (jak wstawać, jak się poruszać, jak kichać, w jaki sposób skorzystać z toalety).

Terapeuta przygotowuje kobietę do porodu. Dzięki temu ciężarna unika nieprzyjemnych skutków rozwiązania (np. wysiłkowego nietrzymania moczu).

Ważne: jeśli decydujesz się na drugie dziecko, terapeuta połogowy jest w stanie podczas drugiego połogu odwrócić zmiany, które zaszły przy pierwszej ciąży!

Chcesz wiedzieć więcej? Obejrzyj wszystkie nasze materiały z cyklu Terapia Manualna Brzucha po Ciąży

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 1

Terapia manualna brzucha po ciąży cz.2

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 4

Terapia manualna brzucha po ciąży cz. 5

Zapraszamy Cię również na nasz kanał na YT – publikujemy tam materiały dotyczące diety, ćwiczeń i zdrowego stylu życia – przed ciążą, w ciąży i po ciąży. Każda aktywna mama znajdzie coś dla siebie! Jeśli coś Ci się spodoba, zostaw nam komentarz ? Pod materiałem możesz również zadać pytanie – odpowiemy! ?

Agnieszka Chmielnicka – terapeutka specjalizująca się w terapii połogowej. Prywatnie mama Zuzi, kobieta aktywna, kochająca sport. Razem z mamaisport.pl stworzyła cykl pt. Terapia Manualna Brzucha po Ciąży – dla wszystkich mam, które borykają się z typowymi problemami kobiet po porodzie.