Brak pomysłu na aktywny, weekendowy wypoczynek z dziećmi? Zajrzyj do naszego zestawienia najlepszych atrakcji w Warszawie i okolicach. Jest w czym wybierać, bo 3 i 4 czerwca odbywa się wiele imprez z okazji Dnia Dziecka.

Gra w kapsle na Młocinach

Kapslowy turniej odbędzie się w Samogłosce (miejsce Bielańskiego Ośrodka Kultury do działań sąsiedzkich i wspierania oddolnej aktywności mieszkańców). Przyjdźcie w godzinach 12-18 i wystartujcie w turnieju o Puchar Młocin!

gdzie: ul. Samogłoska 9a, 3.06 (sobota) 12:00 – 18:00

więcej szczegółów: tutaj

Lego i mega planszówka na Plaży Rusałka

W programie m.in. budowanie wymarzonej Dzielnicy Wisła z klocków Lego oraz gra w wielkoformatową grę planszową. Zadaniem graczy będzie pokonanie trasy z licznymi zadaniami i niespodziankami. Będzie można grać w grupach kilkuosobowych – zabawa dla całych rodzin. Dla fanów zabaw plastycznych zorganizowane zostaną warsztaty artystyczne. Dzieci poznają m.in. legendę o Warszawskiej Syrence.

gdzie: Plaża Rusałka, 4.06 (niedziela) 11:00 – 15:00

więcej szczegółów: tutaj

Nightskating dla dzieci

Nocny przejazd ulicami Warszawy na rolkach/wrotkach dedykowany specjalnie dzieciom – krótka rodzinna trasa (dystans ok. 10 km) umożliwi wspólną zabawę nawet mniej doświadczonym uczestnikom.

gdzie: Krakowskie Przedmieście, 3.06 (sobota) 19:00 – 21:30

więcej szczegółów: tutaj

Piraci na Wyspie

Ahoj przygodo! Zapraszamy całe rodziny na piracki piknik! W programie m.in. poszukiwanie skarbów, rysowanie wielkiego statku, gry podwórkowe, muzyka dla dzieci, relaks i dobra kawa dla rodziców.

gdzie: Wyspa, ul. Burdzińskiego 5, 4.06 (niedziela) od godz. 12:00

więcej szczegółów: tutaj

Dzień Ziemi na Polu Mokotowskim

Coroczna impreza pod znakiem natury. Tym razem tematem przewodnim będzie bioróżnorodność i jej ochrona. W programie m.in. atrakcje dla dzieci, targ produktów regionalnych, punkt wymiany elektrośmieci na sadzonki roślin ozdobnych, stoiska wielu organizacji edukacyjnych.

gdzie: Pole Mokotowskie i Stadion SKRA, 4.06 (niedziela) godz. 10:00 – 18:00

więcej szczegółów: tutaj

Obserwacje ornitologiczne nad Jeziorem Wilanowskim

Niepowtarzalna okazja by w pięknej scenerii ogrodów wilanowskich poobserwować ptaki. Do dyspozycji będą lornetki i lunety. Spotkamy wiele gatunków, które mieszkają w ogrodach wilanowskich – w mieście, ale z dala od zgiełku.

gdzie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – park, 4.06 (niedziela) godz. 10:00 – 14:00

więcej szczegółów: tutaj

Kino w trampkach – festiwal dla małych i większych kinomanów

Od 31 do 11 czerwca w Kinotece i Kinie Luna będzie można obejrzeć najlepsze produkcje dla młodej publiczności. Za równo mniejsze dzieci jak i starszaki znajdą coś dla siebie. Świetna okazja do zaszczepienia w dzieciach pasji do kina. I chociaż można oglądać filmy w domu, to wspólna wyprawa do kina jest czymś o niebo lepszym!

gdzie: Kinteka, Kino Luna, 31 maja – 11 czerwca

więcej szczegółów: tutaj

Dzień Dziecka w Konstancinie

Jeśli jeszcze nie byliście w Konstancinie, bardzo polecamy Wam to miejsce – Park Zdrojowy jest naprawdę piękny! A przy okazji można odwiedzić tężnię solankową. Z okazji Dnia Dziecka teren parku zamieni się w przestrzeń pełną przygód. W programie m.in. atrakcje cyrkowe, koncert piosenek Walta Disneya, spektakl dla dzieci „Porwanie Baltazara Gąbki”, a także spotkanie z Minionkami czy Pippi Pończoszanką.

gdzie: Konstancin, Park Zdrojowy, 4.06 (niedziela) godz. 10:00 – 17:00

więcej szczegółów: tutaj

Kwiatowy Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Żelazowa Wola to miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, który podobno bardzo lubił świeże kwiaty. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka będą zatem połączeniem wątków muzycznych i kwiatowych. Pośród kwitnących ogrodów zabrzmią m.in. „Śpiewkokwiaty” Lutosławskiego i kwiatowe baśnie (o Calineczce i Kwiecie Paproci). Zaplanowano również plecenie wianków i gry ogrodowe.

gdzie: Żelazowa Wola, 4.06 (niedziela) 10:00 – 17:00

więcej szczegółów: tutaj