ZAWSZE PIER(W)SI to cykl biegów organizowany przez założycielkę portalu Kobieta w biegu (kobietawbiegu.pl) Marzenę Michalec. Mama i Sport ma przyjemność patronować tym wydarzeniom, które oprócz sportowego charakteru, mają na celu promowanie profilaktyki przeciwnowotworowej (nowotwory piersi) – stąd nazwa biegów.

Imprezy biegowe ZAWSZE PIER(W)SI zaczynamy w marcu od ŚWIDNICY, następnie WROCŁAW, GDYNIA i POZNAŃ.
Tematem przewodnim wszystkich biegów będą nasze piersi, stąd nazwa imprez:

Czekają na Was dwa dystanse 5 km na wiosnę i kończący rok bieg finałowy na 15 km.
Zatem 3.., 2…, 1…, START!

IDEA I CEL

Czym się kierowałam wymyślając idee biegów? Przede wszystkim Wami i naszym wspólnym zdrowiem. Przez ostatni czas spotykam na swojej drodze wspaniałe kobiety – naznaczone walką z nowotworami zarówno ze złośliwymi ich odmianami jak i łagodniejszymi zmianami. Odnoszę wrażenie, że rak nie wybiera, tylko idzie jak leci, dlatego każda z nas, bez względu na to czy choroba ją  dotknęła jakkolwiek czy nie, powinna mieć świadomość potencjalnego zagrożenia i stawić mu dzielnie czoła w razie potrzeby!

TRASY BIEGÓW

Wszystkie biegi odbędą się na dystansie ok. 5 km, a dodatkowo w Poznaniu, będzie można się sprawdzić na dystansie 15km. Imprezy dedykowane są do pań, które zaczynają czerpać radość z biegania, ale także i tych z Was, które są już zaprawione w biegowym boju. Trasy są stosunkowo łatwe, w zasadzie bez większych podbiegów. Jestem więc przekonana, że każda z Was doskonale sobie poradzi!

KIEDY I GDZIE?

1. Świdnica, 5.03.2016
2. Wrocław,23.04.2016
3. Gdynia, 30.04.2016
4. Poznań, 1.10.2016
Więcej informacji, plan szczegółowy oraz zapisy znajdziecie tutaj: http://kobietawbiegu.pl/
 JAK WYGLĄDAŁY POPRZEDNIE EDYCJE? 
zawsze pierwsi1